Po úspěšných zkušebních prezentacích návštěvníků eClubu přichází další série přednášek. 30.3. nám Petr Čížek poradí, na co si dát pozor při zakládání vlastní firmy, pro jakou formu podnikání se rozhodnout a další užitečné tipy. Jako vždy se na vás budeme těšit v 18:00 na Karlově náměstí. Více informací naleznete zde.
pondělí 28. března 2011
pátek 25. března 2011
Nová HTC mobilní laboratoř pro podporu výuky v programu OI

Na začátku semestru došlo mezi ČVUT a společností HTC k dohodě o vzniku HTC mobilní laboratoře pro účely zkvalitnění výuky v programu OI. Na katedře počítačové grafiky a interakce bude studentům k dispozici 10-20 nejnovějších mobilních zařízení HTC. Zařízení se budou obnovovat přibližně každého půl roku. Studenti si budou zařízení půjčovat pro řešení semestrálních prací v rámci předmětu PDA, TUR a NUR. Dále budou studentům zařízení k dispozici pro řešení bakalářských a diplomových prací a na účast v soutěži firmy HTC o nejlepší mobilní aplikaci.
V tomto semestru již bylo 16 zařízení zapůjčeno studentům předmětu TUR pro účely provedení testů použitelnosti bez uživatele.
autor: Zdeněk Míkovec
čtvrtek 24. března 2011
Michal Pěchouček - 1. pozdrav z University of Southern California

Ještě jsem se nestal svědkem žádného loupežného přepadení, takže nemohu potvrdit, že by Los Angeles jako druhé největší město Spojených států bylo tak nebezpečné, jak se o něm vypráví. LA na mě zapůsobilo překvapivě příjemně. Možná také proto, že tu je krásné 20ti stupňové jaro (Ondra Vaněk, který tu byl v srpnu, má asi jiné zážitky). Sice jsem ještě nepotkal žádnou hvězdu, zato jsem si pěkně zaběhal na místních plážích ;)
A teď k práci. Hned po prvním dnu jsem se intenzivně zapojil do výzkumné práce ve skupině TEAMCORE, která patří mezi světovou špičku v oblasti multiagentních systémů. Zabýváme se tu například tím, jak modelovat černé pasažéry v železniční dopravě a jak co možná nejlépe rozmisťovat revizory. Vymýšlíme, jak plánovat lety tzv. air-marshalům - ozbrojeným cestujícím na palubě letadel, kteří mají za úkol bojovat s případnými teroristy nebo jak pomocí multiagentních systémů modelovat bujení rakovinotvorných buněk či jak co možná nejefektivněji chladit a vytápět budovy.
Pracovní prostředí je nanejvýš inspirativní a mezinárodní. Rozhodně se nedá říci, že by zde rodilí Američané tvořili většinu (ať mezi studenty, vědci nebo mezi profesory). Celý campus je plný zajímavých, ambiciozních a v mnohém výjimečných lidí. Například, když katedra počítačových věd, na které jako hostující profesor působím, vybírala nového adepta na pozici odborného asistenta, probírala se šesti sty přihlášek (stejně jako přijímací komise OI při prvním běhu programu :))
Michal Pěchouček
neděle 20. března 2011
Zítra (21.3.) nám bude v Praze na Karlově náměstí KN:E-301 od 18:00 do 19:00 přednášet top programátor Google, pan Miško Hevery. Přijďte se podívat. Více informací naleznte zde.
pátek 18. března 2011
Příští středu (23.3.) nás čeká první kolo prezentací. Jak už víte, dobrá prezentace je klíčem k tomu, abyste zaujali investora a mohli jste bojovat o cestu do Silicon Valley. Právě ve středu si můžete vaši prezentaci vyzkoušet nanečisto a získat tak zpětnou vazbu od profesionálů, ale i od kolegů. Proto, abyste se mohli zúčastnit, musíte se zaregistrovat. Samozřejmě budou vítáni i ti, kteří žádnou prezentaci připravenou nemají.
Nepromarněte svoji šanci. Těšíme se na vás,
eClub tým
úterý 15. března 2011
Zpráva z Erasma - aneb jak OI muž dobyl Cork! :-)
Po příletu do Dublinu jsem se poněkud nesměle doptal na autobusové nádraží a vydal se na 4,5 hodinovou cestu do CORKU. Při ní jsem zažil své první překvapení. KRAJINA! Je opravdu překrásná a tak zelená, že na ní nemá sebelepší anglický trávník. Celou cestu jsem počítal ovečky, tedy doslova, projeli jsme pár městečky, jinak to byly téměř celou cestu širé lány přírody působící přirozeným dojmem. Můj prvotní závěr byl, že v Irsku musí být víc OVCÍ než lidí. Dorazil jsem až za tmy do centra města, kde jsem spolu s jedním dalším stejně zmateným erasmákem z Finska dohledal stanoviště taxi a dojel se ubytovat.
Druhý den ráno jsem probudil a uvědomil jsem si, že mám HLAD. Myslím, že se ve mně probudily nějaké emoce, které musel kdysi dávno pociťovat pračlověk => je potřeba najít zdroj potravy. Jako Pražáka mě ani nenapadlo, že nejbližší obchod může být 20 minut pěšky. Tak jsem se začal prokousávat tou PYRAMIDOU lidských potřeb postupně nahoru. Jak jsem pomalu objevoval Cork a okolí, zjistil jsem, že jsou zde hned dvě vysoké školy a obrovské množství mladých lidí. Hlavně tak ve TŘI V NOCI. To zavřou poslední bar a všichni se vyhrnou do ulic, že jsou plnější než ve dne. Ale jinak opravdu ve srovnání s Prahou jsem potkával mnohem méně důchodců a pracujících lidí. Zato mě na tak malé město překvapil relativně vysoký počet bezdomovců a žebrajících lidí !i mého věku! na ulici, nejspíše kvůli alkoholu. Centrum města je na ostrově, který obemyká z obou stran jedna a ta samá řeka, a jediná hlavní ulice, kolem které je soustředěna většina barů, obchodů a restaurací. Žije tu něco přes STO tisíc obyvatel a je to druhé největší město v Irské republice. Má
Určitě silný zážitkem byla cesta do BELFASTU. Dostal jsem se tam s International Student Society. To je vůbec taková zajímavá věc…V zemích, které dříve patřily pod Británii, podporují školy studenty, aby se sami sdružovali do spolků, které si také sami organizují a rozhodují, co budou dělat. Krom této jsem zkoušel ještě ANIME a DJ-ing. Právě jeden z výletů (ten největší a jediný do Severního Irska) byl přes Bushmills distillery, Giant's Causeway a Belfast. Giant's Causeway neboli Clochán an Aifir patří na s

CIT nebo Cork Institute of Technology je menší KAMPUS na úplném okraji města. Protože okolo nic moc není, sdružuje kolem sebe některé činnosti, co by mohl student potřebovat. Kromě sportovišť a posilovny - pro studenty zdarma - je zde v budově školy také malý obchod, bankomat i pobočka banky a dokonce i kadeřnice, která umí jediný pánský sestřih (NA OVCI) – v Irsku zřejmě oblíbený. Ke studiu jsem přistupoval s mírným pocitem hrdosti, že naše univerzita je přeci jen KVALITNĚJŠÍ. Na druhou stranu jsem získal i určitou míru pokory, a zjištění, že ten můj obor co studuji, není středem vesmíru a reflexi na to, jak svět vidí ostatní. Člověk se najednou dostane mezi architekty, strojaře, NUTRIČNÍ specialistky, historičky, chemiky a musí si najít jiné téma, aby neskončil sám v koutě. Díky rozličné kombinaci zaměření a vzájemné blízkosti obou univerzit s vyrovnaným zastoupením obojího POHLAVÍ je hned každý den mnohem pestřejší. Studentská unie pravidelně organizuje nějaké akce ať už je to vystoupení kouzelníka, párty v centru města nebo fotbalový zápas cizích
Pokud bych měl někam šanci se podívat, určitě bych jel ZNOVU = nejde jen o zlepšení jazyka, ale komunikace s lidmi obecně, nutnost řešení nečekaných situací, širší pohled na svět. To vám týdenní dovolená nedá! :)
Autor: Jirka Starý, student 2.roč. mgr OI
čtvrtek 10. března 2011
eClub - 5. přednáška
Pátá přednáška eClubu (středa, 16.3.) bude ve znamení prezentací. Profesionální koučka, Lucie Havlíčková, vám vysvětlí, jak má správná prezentace vypadat, na co je třeba dávat si pozor, čeho se vyvarovat. Nezapomeňte, že již 23.3. budete předvádět vaše nápady (nanečisto) právě vy.
Těšíme se na vás.
Více informací naleznete zde.
pondělí 7. března 2011
eClub - 4. přednáška
Na již čtvrté přednášce eClubu (středa, 9.3.) přivítáme Ondřeje Bartoše, našeho mecenáše ze společnosti Credo Ventures. Poradí nám, jak založit úspěšný start-up, jak vyhrát soutěž o nejlepší podnikatelský plán a dostat se do Silicon Valley. Více informací naleznete zde.
Přihlásit se k odběru:
Příspěvky (Atom)