čtvrtek 23. srpna 2012

OI Klub - Jak jsme o prázdninách zdolali řeku Sázavu :-)

Abyste neřekli, že se s Vámi nepodělíme o zážitky z krásného víkendu zaměřeného na sjetí romantické řeky Sázavy, máte to mít. Nutno podotknout, že pokaždé, než začnu psát nějaký ten příspěvek si říkám, že by to nemělo být suché a napsané stylem „paní učitelka, co má tlustý brejle“… Ale vždycky to tak nakonec dopadne… Budiž mi odpuštěno! ;-)

Tak tedy jeden srpnový pátek jsme se odpoledne srazili na hlaváku vlakovém ve složení studenti OI, kamarádi, zaměstnanci katedry kybernetiky a řídicí techniky a dokonce i jeden vyučující OI Radek Mařík, který s sebou vzal svou prima dceru Páju. Nebylo nás mnoho, ale byli jsme samozřejmě ta nejlepší OI parta, jakou jste ten víkend mohli na Sázavě potkat ;-))
Pátek byl piánko jen na přemístění se do nedalekých Čerčan, postavení stanu a nabrání sil na sobotu. Počasí nám úplně nepřálo a než jsme v sobotu vyrazili, začalo i lehce pršet. Vody bylo pomálu a tak to byla spíš jízda po kamenech, případně velké kličkování mezi nimi, ale myslím, že nám to nijak nekazilo radost z pobytu v přírodě a restauracích, kde jsme si po fakt namáhavých výkonech museli pořádně dobít baterky :-)
V sobotu odpoledne jsme dorazili do Týnce nad Sázavou, kde jsme se utábořili v kempu a mnozí z nás plni energie po tom dobíjení baterek šli spát až kolem půl páté ráno :) V neděli se nám počasí umoudřilo a bylo úplně luxusně hezky, tak jsem si i zvládla krásně spálit kolena… s opálením z kola je to dokonalá kombinace fakt! Úsek z Týnce do Pikovic byl opravdu nádherný a uběhlo to – alespoň mě – ještě rychleji, než den předchozí.
Nesmím zapomenout poděkovat Tomovi H., který nám srdnatě převážel (i se zapojením svých rodičů) věci z místa na místo a tak jsme díky němu jeli dost nalehko :)
Fotky z akce snad do roka budou, slíbil Radek Mařík - moc se těšíme! Já jsem udělala pouze foto lívanců, které jsem měla v pátek k večeři a nechci Vám dělat chutě…. Pak se mobilofoťák vybil, no… ;-)
Vězte, že příští rok určitě vyrazíme znovu, možná to zhustíme, tzn. výjezd v sobotu ráno do neděle, případně v kuse celou trasu, což bychom taky myslím v pohodě zvládli. Do té doby můžete sledovat videa správného sjíždění jezu, přenášení lodě, poznávání bobrů a vyder, správný styl pádlování, nákup pěkného stylového oblečení (pruhy), pokud tedy nemáte hypermoderní tričko OI, ale to nemá jen tak kdekdo, že ano… :)

Pevně věřím, že nás bude mnohem více, protože Sázava rozhodně stojí za to!
AhOI! :)

3 komentáře:

 1. ještě si zapomněla říct, že kemp v Týnci nebyl tak krutopřísnej, jak se na mnohých internetových diskuzích píše a dokonce jsme měli v ceně ubytování i kulturní zážitek - něco jako metalový festival cca 300 metrů od stanu :-D no kdo to má?!?

  OdpovědětVymazat
 2. nádhera! krasný článek :)

  OdpovědětVymazat
 3. Libusko ano, musim mistoprisezne prohlasit, ze kemp v Tynci neni tak kruteprisny vazeni! :)ja mela zazitek i 2 metry od stanu, nejaky koncert jedne slecny s bubny :)

  SM moc dekuji za pochvalu - poprve v zivote za clanek na blogu :)

  OdpovědětVymazat