pondělí 27. května 2013

Michal Soucha: Report ze soutěže EBEC Central 2013

Postup z lokálního pražského kola zavedl náš tým Traktoristi do 800 kilometrů vzdálených Košic. Na naši dlouhou cestu jsme měli krásné slunečné počasí a tak nám rychle utekla. V neděli 19. května 2013 jsme dorazili na sídliště Luník VIII, kde se nachází studentské koleje. 
V pondělí ráno jsme se konečně dozvěděli, že naším úkolem bude vytvořit z polystyrenu, kartonu a lepenky kluzák, který doletí co nejdále a jako pasažéra ponese vajíčko, jenž samozřejmě nesmí rozbít. Na práci jsme měli dohromady během pondělí a úterý 14 hodin, které jsme opět plně využili, jelikož v pondělí při první zkoušce nám silný vítr zlomil trup polystyrenového modelu. Druhý den jsme tedy model zpevnili, aby vydržel i silný vítr, který panoval oba zkoušecí dny. Pevnost ovšem způsobila nárůst hmotnosti, a tedy kratší dolet. 
Vyhodnocení našeho počínání přišlo na řadu ve středu, kdy už sice vítr nefoukal, ale za to celý den pršelo. Po krátkém představení svých výtvorů před odbornou porotou měly všechny týmy tři pokusy. Náš model těsně překonal hranici 5 metrů, aniž by rozbil vajíčko. To znamenalo krásné 3. místo!
EBEC Central ovšem nebyl jen o soutěžení. Každý den jsme měli společný večerní program, podobně jako tomu je na kurzech BESTu. I díky tomu jsme poznali plno nových báječných lidí, trochu se naučili slovensky :D a celkově si to parádně užili! 
Nezbývá nic jiného než tuto soutěž všem doporučit a poděkovat OI za sponzorování.
(Tento report navazuje na report z lokálního kola ;-)

Žádné komentáře:

Okomentovat